.

Zebrali kolejne 11 tysięcy złotych dla Łukasza

0

Ponad 11 tysięcy złotych przyniosła zorganizowana w sobotę 21 listopada w Zarzeczu koło Niska impreza charytatywna, której celem jest zbieranie środków finansowych na ratowanie chorego na ziarnicę złośliwą 33-letniego Łukasza Sobiły, mieszkańca tej miejscowości.

Konrad Mężyński, szef Stowarzyszenia „Dobro Powraca”, które zainicjowało i prowadzi akcję na rzecz Łukasza, nie posiada się z radości. – Aukcja przebiegła w sposób fantastyczny! Najserdeczniej dziękuję wszystkim, którzy wspierają na naszym pośrednictwem Łukasza – mówi, wymieniając jednym tchem przedsiębiorców, artystów i inne osoby, które przekazały dary na aukcję i tych, którzy w aukcji uczestniczyli jako nabywcy. – Do czwartku poprzedzającego aukcję mieliśmy już zebrane ponad 183 tysiące złotych. Do puli niezbędnych 350 tysięcy wciąż nam jeszcze brakuje, więc walczymy nadal!

Akcję zapoczątkował 29 września list Łukasza Sobiły do szefa Stowarzyszenia z prośbą o pomoc i wsparcie. „Rok  temu zdiagnozowano u mnie nowotwór, duży guz w śródpiersiu. Okazało się że jest to ziarnica złośliwa” – napisał młody mężczyzna, mający już za sobą różne fazy leczenia. Efekty, jakie udało się uzyskać w kilka zaledwie tygodni, nie wymagają komentarza. „Dobro Powraca” równolegle prowadzi akcje organizowania pomocy dla co najmniej kilku będących w podobnie dramatycznej sytuacji mieszkańców naszego regionu. Nie są to tylko akcje zmierzające do zbiórki pieniędzy, ale także np. do znalezienia genetycznego bliźniaka, który mógłby zostać dawcą szpiku dla innej podopiecznej.

O szczegółach i możliwych formach ich wsparcia można przeczytać na stronie http://www.dobropowraca.org/

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.