„Zimowa Laba 2013”

0

SONY DSCStalowa Wola. Podczas tegorocznych ferii zimowych zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowały przede wszystkim obydwa Domy Kultury, Miejski i Spółdzielczy, Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna, MOSiR i Stowarzyszenie „Dobro Powraca”. Każde z tych zajęć miały nieco inny charakter i grono uczestników, ale mianownik – wspólny i identyczny: oderwać dzieciaki od telewizora oraz ekranu komputera, zmusić je do kreatywności i aktywności.

W jednych zajęciach, jak w MR czy bibliotece i jej filiach, uczestniczyło regularnie po kilkanaście osób, w innych, jak w MDK – kilkadziesiąt, zaś w SDK – tradycyjnie około… 200-300. Choć aura małolatów nie rozpieszczała i nie pozwalała poszaleć na nielicznych stokach saneczkowych, to i tak pomysłowość i energia organizatorów pozwalają wypełnić czas zajęciami daleko innymi od typowych szkolnych obowiązków.

Szkoda, że – jeśli zliczyć łącznie uczestników tych programów feryjnych oraz tych, którzy wyjechali na zimowiska – liczba uczniów spędzających ferie w tak atrakcyjny sposób wynosi, mimo godnego szacunku wysiłku organizatorów oraz zaangażowania środków finansowych z miejskiego budżetu, najwyżej kilkanaście procent wszystkich uczniów stalowowolskich szkół.

Jerzy Reszczyński

Filmiki z każdego dnia „Zimowej Laby” dostępne są na stronie sdkkultura@gmail.com.

Galerię zdjęć z ferii można zobaczyć w fotoreportażu – Zimowa Laba 2013

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.