Złodzieje na kolei

0

Dwóch mężczyzn odpowie za usiłowanie kradzieży metalowych elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku i zostali ujęci przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, a następnie przekazani stalowowolskim policjantom. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło w środę, 1 lutego br. po godz. 16, w rejonie stacji Stalowa Wola Południe. Patrol Służby Ochrony Kolei zauważył mężczyzn, którzy ładowali do samochodu metalowe elementy podkładów kolejowych. Funkcjonariusze SOK ujęli trzech mężczyzn i powiadomili Policję. Funkcjonariusze natychmiast udali się w rejon, gdzie doszło do zdarzenia i wylegitymowali mężczyzn. Byli to trzej mieszkańcy Stalowej Woli w wieku 56, 50 i 35 lat. Dwóch z nich, 35-latek i 50-latek trafiło do policyjnego aresztu, natomiast 56-letni mężczyzna po badaniach lekarskich pozostał w szpitalu.

Policjanci zabezpieczyli narzędzia przy pomocy, których odkręcane były skradzione elementy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50-letni mężczyzna odkręcał metalowe elementy i ładował na samochód należący do 35-latka. Policjanci ustalili, że wartość skradzionych elementów przekraczała 1700 złotych. Dzisiaj dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzutu usiłowania kradzieży. Obaj przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

Źródło: Policja

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.