​Popołudnie z myśliwymi [Zdjęcia]

0

W minioną niedzielę w parku miejskim w Nisku odbyła się niecodzienna impreza – I Niżański Piknik Łowiecki.

Podczas imprezy, którą wzbogacił koncert zespołu sygnalistów „Raróg” pod przewodnictwem grającej na rogu Teresy Sibigi z Niska, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała historii myślistwa na ziemi niżańskiej.

Później odbył się pokaz sokolniczy połączony z krótkim wykładem, po którym – wzbudzając wielkie zainteresowanie zgromadzonych w parku miejskim – zaprezentowano psy różnych ras myśliwskich.

W specjalnych namiotach koła myśliwskie „Głuszec”, „Knieja”, „Bażant”, i „Sygnał” z Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska zaprezentowały wspaniałe trofea, obrazy, książki i podręczniki z wiązane z lasem i zwierzyną. Wzdłuż alejek parkowych prezentowano wystawę zdjęć edukacyjno-przyrodniczych o łowiectwie, a w gablotach akcesoria myśliwskie oraz wiele innych ciekawych eksponatów związanych z łowiectwem.

Uczestnicy pikniku mogli zwiedzić m.in. stoiska Lasów Państwowych, Zarządu Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu, Niżańskiego Centrum Kultury a także skosztować potraw z dziczyzny. Były też konie, elegancka bryczka, alpaki i mnóstwo wspaniałych atrakcji dla dzieci.

Wystąpił Chór Myśliwski „Echo Kniei” i Orkiestra Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka,

(pen)

Fot. P. Niemiec

 

 

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.