10-lecie partnerstwa Sandomierza i Newark-on-Trent

0

W sandomierskim ratuszu odbyły się uroczystości związane z dziesiątą rocznicą partnerstwa Sandomierza z brytyjskim miastem Newark-on-Trent.

W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym przedstawiciele wszystkich miast partnerskich Sandomierza: Newark-on-Trent, Emmendingen w Niemczech oraz Ostroga na Ukrainie. Gości powitał burmistrz Sandomierza, Mark Bronkowski, który wyraził radość w związku z okrągłą rocznicą współpracy z brytyjskim miastem. – Wierzę, iż zgodzicie się ze mną Państwo, że partnerstwo między Sandomierzem, a Newark jest żywym partnerstwem, a my wspólnie możemy powiedzieć, iż była to dobra i słuszna decyzja, że przed 10 laty zawiązaliśmy to partnerstwo. To, że teraz z radością możemy spojrzeć na minione lata współpracy obu miast, zawdzięczamy wielu osobom, za co im bardzo dziękuję – mówił burmistrz.

Wagę partnerstwa podkreśliła również burmistrz Newark-on-Trent, Rita Crowe. Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć Mariki Tribe, nieżyjącej już burmistrz Newark, która przyczyniła się do podpisania aktu partnerstwa. Podpisano też akt odnowy partnerstwa pomiędzy oboma miastami. (jż)

 

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.