reklama
101 interwencji policji na wodzie i 50 mandatów - lipiec nad jeziorem - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

101 interwencji policji na wodzie i 50 mandatów – lipiec nad jeziorem

0

Sezon wakacyjny w pełni, więc wiele osób wypoczywa nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo pełnią służbę i na wodzie i na brzegu. 

Do służby w patrolach wodnych kierowani są funkcjonariusze przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadający specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. Dzięki temu policjanci są w stanie nie tylko szybko podjąć akcję ratowniczą, ale także udzielić pomocy osobie, która się topiła. Policjantów w sezonie letnim wspierają funkcjonariusze  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Od czerwca policjanci ujawnili 26 nietrzeźwych osób, które wsiadły na różnego rodzaju sprzęt wodny, mimo iż wcześniej spożywały alkohol. Policjanci podczas pełnienia służby nad Jeziorem Tarnobrzeskim odnotowali:

101 interwencji na wodzie
7 akcji ratowniczych
dokonali 61 kontroli pojazdów wodnych
nałożyli 50 mandatów karnych (kąpiel w miejscu zabronionym)
przeprowadzili 3 akcje poszukiwawcze
wylegitymowano  167 osób na wodzie
przeprowadzono 6 kontroli wędkarzy

Policjanci przypominają:

zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego (np. kajaka czy też roweru wodnego) w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za który grozi grzywna do 500 złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.