101 lat skończyła Gizela Krajewska, znana w regionie animatorka kultury - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

101 lat skończyła Gizela Krajewska, znana w regionie animatorka kultury

0

Gizela Krajewska, pochodząca z gm. Radomyśl nad Sanem, znana w regionie animatorka kultury, skończyła 101 lat.

To głównie dzięki niej utrzymał się w Radomyślu zapustny korowód przebierańców. Sędziwa radomyślanka została wpisana do gminnej „Księgi Zasłużonych”, a  powiat stalowowolski wyróżnił ją nagrodą specjalną za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Pani Gizela Krajewska znana jest w środowisku lokalnym jako animatorka i bezinteresowna organizatorka corocznych pochodów Zapusty. To dzięki jej wytrwałości i zapałowi ta tradycja żyje do dnia dzisiejszego. Jak powiedziała: – Zapusty to Jej dzieci, które dostarczają Jej radości i stanowią sens Jej życia. Pani Gizela ciszy się dużą sympatią, mieszkańcy szanują ją za kultywowanie tradycji i przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie, tłumacząc ich wartość potomnym.

Zobacz także: 
– “Polski Ład” PiS: kolejny dodatek dla rodzin, łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów, wyższa kwota wolna od podatku…

Życzenia radości z każdego dnia i prezent władza gminna wysłała jubilatce pocztą, bowiem od roku pani Gizela mieszka na drugim końcu Polski. Co jednak nie znaczy, że radomyślanką przestała być.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.