Jaką kuchenkę wolnostojącą wybrać? - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Jaką kuchenkę wolnostojącą wybrać?

0

Kuchenka to podstawa wyposażenia w każdej kuchni. Dzięki niej możemy przygotować dobry obiad dla znajomych czy rodziny. Na rynku możemy znaleźć kuchenki gazowe wolnostojące, kuchenki elektryczne wolnostojące, czy gazowo-elektryczne. Kuchenki wolnostojące to najlepsze rozwiązanie do kuchni, ponieważ posiadają wbudowaną płytę i łatwiej się dostać do niektórych elementów w przypadku serwisu. 

Rodzaje kuchenek wolnostojących

Kuchenka gazowa wolnostojąca to najstarszy i najpowszechniejszy typ kuchenek. Piekarnik i palniki zasilane są za pomocą gazu ziemnego. Dobra kuchenka gazowa jest trwała, prosta i tania, jednak wymaga instalacji gazowej, której w nowym budownictwie brakuje. Ten rodzaj kuchenek wolno nagrzewa garnki i nie jest dobry dla środowiska. Kuchenki elektryczne wolnostojące używają prąd elektryczny i są bardziej zaawansowane technicznie. Posiadają także więcej opcji i są ekologiczną opcją. Warto pamiętać, że kuchenka elektryczna jest wygodna, bezpieczna i ma liczne dodatkowe funkcje. Kuchenki gazowo-elektryczne najczęściej mają piekarnik elektryczny i palniki zasila gaz.  Dzięki temu można skorzystać z zalet poszczególnych typów, unikając wad każdego urządzenia. Jest to rodzaj kompromisu dla tych, którzy lubią tradycyjne gotowanie, ale nie chcą rezygnować z wielu ciekawych opcji. Ostatnią możliwością jest kuchenka indukcyjna. Płyty indukcyjne podgrzewają jedzenie szybciej od ceramicznych. Istotna jest oszczędność pieniędzy i czasu. Kuchnie z płytą indukcyjną, podobnie jak z ceramiczną, wymagają podłączenia siłowego, gdyż ich moc to zazwyczaj 9-11 kW. Da się je podpiąć pod jedną fazę, lecz nie będzie to sprawnie funkcjonowało. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca to najlepszy wybór na rynku.

Funkcje kuchenek wolnostojących

Kuchenki wolnostojące mają wiele ciekawych funkcji. Na początek tzw. chłodny front piekarnika, który chroni przed poparzeniem poprzez zwiększoną liczbę szyb w piekarniku. Kuchenka elektryczna wolnostojąca posiada także prowadnice teleskopowe, które ułatwiają wyjmowanie gorących blach. Kolejną zaletą jest zwiększona przestrzeń gotowania, dzięki której możemy mieć pewność, że największe garnki zostaną podgrzane. Kuchenki wyposażone są także w czujnik kipienia, w przypadku pojawienia się wody na urządzeniu mamy pewność, że się wyłączy samo. Istotną funkcją jest także timer, który pozwala na kontrolowanie czasu gotowania i posiada sygnał dźwiękowy. Warto zdecydować się na kuchenki wolnostojące i od nas zależy jaki rodzaj będzie nam bardziej służył.

Materiał zewnętrzny 

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.