13-letnia Maja Janowska z Rytwian w drużynie Tomsona i Barona. Swoim występem w "The Voice Kids" zachwyciła jurorów - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

13-letnia Maja Janowska z Rytwian w drużynie Tomsona i Barona. Swoim występem w „The Voice Kids” zachwyciła jurorów

0

W sobotni wieczór fantastycznym wykonaniem piosenki „Breathin” z repertuaru Ariany Grande, 13-letnia Maja Janowska z Rytwian oczarowała jurorów programu „The Voice Kids”. Po jej występie odwróciły się wszystkie trzy fotele.

Maja jest uczennicą VIII klasy szkoły podstawowej w Rytwianach. Mieszka z rodzicami Weroniką i Ireneuszem oraz młodszą siostrą Igą. Wspólnie tworzą rodzinny zespół i często razem muzykują. Siostra gra na perkusji, tata na gitarze. Maja swój wokalny warsztat kształci właśnie pod okiem taty, Łukasz Borkowski uczy ja gry na pianinie. 13-latka uczęszcza również na zajęcia wokalne prowadzone przez Beatę Chodurek w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach. Ponadto jest członkiem jazzowego projektu Accoustic Duo przy Staszowskim Domu Kultury. Jej artystyczne działania można śledzić na kanale YouTube, który subskrybuje już kilkaset osób.

Maja od kilku lat bierze udział w konkursach wokalnych. W 2020 roku wystąpiła między innymi w „Szansie na Sukces” i „Eurowizji Junior 2020”. Zajęła I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, III miejsce w XVII Ogólnopolskich Spotkaniach z muzyką filmową i musicalową – SZLAGIER 2021, zdobyła wyróżnienie w I Ogólnopolskim konkursie wokalnym Pińczów Jazz Sunrise oraz II miejsce w Finale Festiwalu Scena dla Ciebie 2021.

W 2020 roku Maja próbowała również swoich sił w poprzedniej edycji „The Voice Kids”. Wzięła udział w pre-castingu, nie udało się jej przejść dalej. Nie zrezygnowała jednak i w tym roku ponownie zgłosiła się do programu.

W sobotni wieczór swoim talentem podbiła jury. Odwróciły się wszystkie trzy fotele, co oznacza, że każdy z jurorów chciał mieć Maję w swojej drużynie.

– Świadomie, fajnie, świetny warsztat – komplementowała występ 13-latki Cleo.

Dawid Kwiatkowski, wiedząc o fascynacji Mai Arianą Grande, chwalił się wspólnym zdjęciem z artystką.

Po indywidualnym występie Maja, na prośbę jurorów, zaśpiewała jeszcze dodatkową piosenkę w duecie ze swoim tatą. Gitarę pożyczył na ten występ Ireneuszowi Janowskiemu Baron, który później żartował, że chciałby wymienić instrument na córkę.

– Takie postacie jak ty tworzą jakość tego programu – mówił o występie młodej wokalistki muzyk grupy Afromental.

Ostatecznie Maja wybrała drużynę Tomsona i Barona. – Bije od nich ogromna energia i mamy podobne style muzyczne – zaznaczyła.

Fot. kadry z programu „The Voice Kids”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.