15-latek próbował ukraść petardy i papierosy. Miał prawie 2 promile alkoholu! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

15-latek próbował ukraść petardy i papierosy. Miał prawie 2 promile alkoholu!

0

15-letni chłopak w ostatni czwartek włamał się do sklepu w gminie Ulanów. Próbował ukraść petardy, papierosy i zapalniczki. Sprawca został przyłapany na gorącym uczynku i do przyjazdu policji był zamknięty w sklepie. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

O tym, że czujny sąsiad może uchronić przed kradzieżą, mogła się przekonać właścicielka sklepu w gminie Ulanów. Dzięki niemu na gorącym uczynku został zatrzymany włamywacz. Sprawca, do przyjazdu policyjnego patrolu, został zamknięty w sklepie.

O włamaniu policjanci zostali powiadomieni w czwartek, o godz. 21. Jak ustalono, sąsiad  właścicielki usłyszał odgłosy tłuczonego szkła, które dobiegały ze sklepu, poinformował ją o tym i razem z kobietą i jej synem, poszli na miejsce. Nakryli sprawcę na gorącym uczynku. Wspólnie założyli wyrwaną w oknie kratę, udaremniając włamywaczowi ucieczkę.

Zobacz także:
– Pościg za BMW w Sandomierzu. Kierowca próbował uciekać pieszo [wideo]

Okazało się, że sprawcą jest nietrzeźwy 15-latek. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile w jego organizmie. Nastolatek zdążył już wynieść część skradzionego towaru. Ukrył je w krzakach za sklepem. W pudełku znajdowały się petardy, papierosy i zapalniczki.

15-latek został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Za kradzież z włamaniem odpowie przed sądem rodzinnym.

Pijany 15-latek włamał się do sklepu i próbował ukraść petardy oraz papierosy.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.