16-latek za kierownicą. W dodatku był nietrzeźwy

0

Opatowscy policjanci zatrzymali kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać policjantom. Jak się okazało, kierującym był nieletni młodzieniec.

W czwartkową noc opatowscy policjanci patrolujący teren gminy zauważyli kierującego seatem, którego tor jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie pojazdu. Kierujący nie zastosował się do nich i gwałtownie przyspieszył. Po przejechaniu kilku kilometrów policjanci zajechali uciekinierowi drogę zmuszając go do zatrzymania. Kierujący mimo wszystko próbował ominąć oznakowany radiowóz. W ostateczności kierujący seatem, po utracie panowania nad samochodem, uderzył nim w tył radiowozu.

W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że kierującym był 16-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Badanie kierującego wykazało, iż młody człowiek był nietrzeźwy – miał ponad pół promila w organizmie. 16-latek, co oczywiste nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

Share.

Comments are closed.