16 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg. Igor Majewski najlepszy na Podkarpaciu [zdjęcia]

14:49, 02.11.2021 gaw Aktualizacja: 15:14, 02.11.2021

Z Zimowych Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego zawodnicy tarnobrzeskiego klubu pływackiego UKS Delfin przywieźli łącznie 16 medali! Igor Majewski został okrzyknięty najlepszym 12-letnim pływakiem w województwie podkarpackim.

W dniach 30-31października w Dębicy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego, w których bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg. W zawodach uczestniczyło niespełna 250 zawodników z 22 klubów województwa podkarpackiego.

Tarnobrzeski klub podczas mistrzostw reprezentowali Igor Majewski, Bartłomiej Skwara, Natalia Rzeszowiak, Konrad Szymański, Jakub Kalita, Piotr Szczepan, Nikodem Bajer, Tymoteusz Leżoń, Nikodem Błasiak, Ksawier Szklarz, Kaja Augustyniak, Jan Pawlak i Jakub Dąbrowski.

- Czołg niszczy krzemień pasiasty stojący na rondzie w Sandomierzu. Zobacz film!

Reprezentanci klubu zdobyli łącznie 16 medali - 10 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe, co dało szóste miejsce w ogólnej statystyce medalowej. Najwięcej medali zdobyli Bartłomiej Skwara - 7 i Igor Majewski - 6. Na 4. miejscu, na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, uplasował się Nikodem Bajer, zaś na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym czwarty był Tymoteusz Leżoń.