16 przestępstw w dwa miesiące. Włamywał się do kiosków, sklepów i domów

0

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca Niska, który w październiku i listopadzie popełnił aż 16 przestępstw! Wpadł przy próbie włamania do kiosku w centrum miasta.

Niżańska policja w oficjalnym komunikacie w tej sprawie tak opisuje działania mężczyzny: “Kradł wszystko, co mu wpadło w ręce i mógł sprzedać. Do niektórych kiosków i sklepów włamywał się po kilka razy. W drugiej połowie listopada wracając z pracy w Jeżowem włamał się do niezamieszkanego domu w Kończycach. Zabrał z niego elektronarzędzia, które ukrył w lesie. Następnie poczuł głód, więc postanowił włamać się do pobliskiego sklepu. Zabrał z niego papierosy, alkohol i artykuły spożywcze. Po czym wrócił do niezamieszkanego domu, do którego wcześniej się włamał, i zrobił sobie ucztę. Na tej samej posesji włamał się również do stojącego tam samochodu dostawczego. Następnie wpadł na pomysł pojechania nim do dziewczyny do Rzeszowa. Pojazdu jednak nie udało mu się uruchomić”.

To wciąż nie wszystko: “W nocy z 22 na 23 listopada, ponownie pojechał do Kończyc, gdzie zostawił łom niezbędny do włamań. Kiedy go znalazł stwierdził, że nie będzie jeździć na darmo, więc znów włamał się do sklepu. Łupem jak zawsze padł alkohol i papierosy. Sprawca ma na swoim koncie również kradzieże rowerów. 5 listopada ukradł spod zakładu pracy w Nisku rower wartości 1,1 tys. złotych. Pojechał nim do kasyna w Stalowej Woli. Zostawił go przed wejściem, kiedy wrócił już go nie było. Usłyszał również zarzut kradzieży z lokalu gastronomicznego laptopa, telefonu i pieniędzy”.

W końcu w minioną sobotę złodziej został zatrzymany w trakcie ucieczki z miejsca usiłowania kolejnego włamania do kiosku. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

drzwi

Uszkodzone drzwi po kolejnej próbie włamania. Fot. policja

Share.

Comments are closed.