reklama
Majówka w Stalowej Woli [zapowiedź] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Majówka w Stalowej Woli [zapowiedź]

0

Koncerty, rowery, dyktando, spotkania z naturą – to program „Majówki” w Stalowej Woli, którą w dniach 1-3 maja proponuje Miejski Dom Kultury.

Tematem wiodącym wydarzenia ma być ciekawość, jaką rozbudza w nas otaczająca natura. W programie nie zabraknie koncertów. Zaproszeni artyści to w większości ludzie ze Stalowej Woli.

1 maja na trasie wokół Leśniczówki w Ciemnym Kącie rozegrany zostanie XV Rowerowy Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Wieczorem będzie zaś można wirtualnie podziwiać Drogę Mleczną podczas warsztatów astronomicznych. 2 maja organizatorzy zapraszają ponownie na Ciemny Kąt, ale tym razem na warsztaty zielarskie oraz leśną kąpiel. 3 maja rozpocznie się XIV Stalowowolskie Dyktando „Gżegżółki” z tekstem Anny Garbaczowej. O godz. 15.00 na terenie przyległym do MDK swoje podwoje otworzy Zagroda Lasowiacka, w której dobrze bawić się będą zarówno duzi, jak
i mali. A o 16.00 spod MDK wyruszy Stalowowolska Rowerowa Masa Krytyczna, w której organizatorzy
ze szczególną sympatią wyglądać będą posiadaczy rowerów marki „Ukraina”.
Pierwszego dnia „Majówki” na scenie wystąpi Nadsańska Orkiestra Kameralna ze stalowowolskimi chórami oraz solistami w repertuarze polsko-ukraińskim. Drugiego dnia taras wypełni mocne brzmienie za sprawą: Lupermana, Fever, Wesa Gałczyńskiego & Power Train. Trzeci dzień należał będzie do wykonawców z „krainy łagodności”: Krzysztofa St. Karasińskiego, Fiesta Amigos oraz grupy Czerwony Tulipan.

Szczegółowy program na plakacie:

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.