19-latek w rękach policji. Ma na koncie włamania i kradzieże - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

19-latek w rękach policji. Ma na koncie włamania i kradzieże

1

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 19-latka odpowiedzialnego za kradzieże i włamania, do których doszło na terenie miasta.

Na początku maja staszowscy policjanci powiadomieni zostali o włamaniu do remontowanego budynku, znajdującego się na terenie miasta, skąd nieznany wówczas sprawca dokonał kradzieży laptopa oraz niwelatora pneumatycznego o łącznej wartości ponad 2500zł. Tydzień później – w miniony poniedziałek, dyżurny staszowskiej jednostki poinformowany został o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie budynku stacji serwisowej PKS. Wówczas ustalono, że skradzione zostały dwa klucze pneumatyczne oraz latarka. Wartość utraconego mienia oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę bliską 1000zł.

– W zaledwie kilka godzin po drugim zdarzeniu funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali 19-letniego mieszkańca Staszowa podejrzanego o przestępczy proceder. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nastolatka zabezpieczyli część skradzionego mienia. Dalsze czynności kryminalnych wykazały, że 19-latek na sumieniu ma także inne przestępstwa w tym uszkodzenie mienia – poinformowała Joanna Szczepaniak, oficer prasowy staszowskiej policji.

We wczorajsze popołudnie zatrzymany usłyszał zarzuty, które zgodnie z kodeksem karnym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Fot. ilustracyjne

Jeden komentarz

  1. To tzw. lepszy sort, w dzieciństwie dostawał wszystko czego sobie życzył, choćby nawet kosztem „innych” dzieci.