reklama
3/5 kadencji za nami. 3 lata temu D. Bożek i L. Nadbereżny wygrali w pierwszej turze - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

3/5 kadencji za nami. 3 lata temu D. Bożek i L. Nadbereżny wygrali w pierwszej turze

0

W czwartek, 21 października, minęły dokładnie 3 lata od ostatnich wyborów samorządowych. Do końca kadencji i kolejnego wyborczego plebiscytu pozostało więc równo dwa lata. Jesienią 2023 roku znów wybierać będziemy lokalne władze. 

Trzy lata temu w dwóch największych miastach naszego regionu – Tarnobrzegu i Stalowej Woli – walka o fotel prezydent zakończyła się już w pierwszej turze. W Tarnobrzegu wygraną Dariusza Bożka, kandydata komitetu „Razem dla Tarnobrzega”, popieranego przez dużą część środowisk politycznych miasta. D. Bożek wygrał bezapelacyjnie, zwyciężając, po raz pierwszy w historii tarnobrzeskich wyborów samorządowych od razu w „pierwszej rudzie”.

Zwycięski kandydat komitetu „Razem dla Tarnobrzega” otrzymał 10003 ważne głosy, co przełożyło się na poparcie 51,65 procenta uczestniczących w wyborach tarnobrzeżan.

ZOBACZ TAKŻE:
Czego brakuje nad Jeziorem Tarnobrzeskim? Ruszają konsultacje

Drugie miejsce zajął w wyborach szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, zdobywając 4805 głosów (24,81 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się panie: Elżbieta Miernik – Krukurka (1692 głosy – 8,43 proc,) i Bożena Kapuściak (1515 głosów – 7,82 proc.). Stawkę w wyborach prezydenckich zamknął Witold Zych, na którego zagłosowało 1411 wyborców (7.29 proc.).

Jeszcze bardziej okazałe było zwycięstwo Lucjusza Nadbereżnego w Stalowej Woli. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości dosłownie znokautował swojego jedynego przeciwnika, zdobywając 72,93 proc. głosów. Zagłosowało na niego 17 136 mieszkańców miasta. Podczas, gdy na Andrzeja Szymonika 6 359 osób, a więc 27,07 proc. wyborców.

W wyborach samorządowych 2018 roku po raz pierwszy wybierano prezydentów i radnych na kadencję 5-letnią. Kolejne wybory odbędą się za 2 lata, w październiku 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE:
Mieszkańcy kilku ulic znajdujących się najbliżej obwodnicy Stalowej Woli i Niska narzekają na hałas

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.