200 lat dla pani Marianny z gminy Dwikozy!

0

Pani Marianna Chorab z Mściowa w gminie Dwikozy świętowała swoje setne urodziny.

Solenizantka urodziny obchodziła 17 stycznia, urodziła się dokładnie wiek temu – w 1918 roku, w czasie kiedy Polska jeszcze formalnie była pod zaborami, a w Europie szalała I wojna światowa.

W uroczystych urodzinach pani Marianny wzięli udział władze gminy, z wójtem Markiem Łukaszkiem na czele, który odczytał też serdeczne życzenia od premiera i wojewody świętokrzyskiego, a także przedstawiciele KRUS-u, Urzędu Stanu Cywilnego w Dwikozach, oraz najbliższa rodzina.

Pani Marianna, której mąż nie żyje już od 26 lat, doczekała się trzech synów, siedmioro wnuków i 12 prawnuków. Całe życie mieszka w Mściwie, razem z mężem prowadziła gospodarstwo rolnicze. Jeszcze do niedawna mieszkała sama i doskonale sobie radziła, obecnie jednak przebywa pod opieką najbliższych. Jednym z jej ulubionych zajęć jest oglądanie telewizji, dlatego otrzymała od władz gminy w prezencie telewizor. Ma doskonałą pamięć, przy dobrej pogodzi spaceruje jeszcze po podwórku, a i od czasu do czasu ktoś z rodziny zabiera ją nawet do kościoła. Lubi też dobrze zjeść, szczególnie ziemniaki z mięsem. Jej przepis na długowieczność, to jak przyznaje: „Wierzyć w Boga i być dobrym dla ludzi”. (jż)

Share.

Comments are closed.