reklama
2,5 tysiąc internetowych zgłoszeń na policję. 670 potwierdzonych - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

2,5 tysiąc internetowych zgłoszeń na policję. 670 potwierdzonych

0

Dokładnie dwa miesiące w województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym czasie mieszkańcy naszego regionu skorzystali z niej prawie 2,5 tysiąca razy. Przeszło 670 z tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów.

Do tej pory użytkownicy z naszego regionu za pośrednictwem mapy dokonali od początku jej funkcjonowania do 5 grudnia prawie 2,5 tysiąca zgłoszeń. Ponad 670 z nich zostało potwierdzone. W głównej mierze zgłoszenia dotyczą spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Każda z przekazywanych informacji jest traktowana poważnie i weryfikowana przez Policję. Intencją powstania tego narzędzia jest zachęcenie ludzi do reagowania, kiedy widzą potencjalne zagrożenie. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.Przypomnijmy

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.