26-latek z Iwanisk kradł paliwo w kilku powiatach. Tankował za kilkaset złotych i odjeżdżał nie płacąc [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

26-latek z Iwanisk kradł paliwo w kilku powiatach. Tankował za kilkaset złotych i odjeżdżał nie płacąc [zdjęcia]

0

Opatowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliw, do których dochodziło na terenie kilku powiatów.

W połowie września do dyżurnego opatowskiej komendy dotarła informacja, że na jednej ze stacji paliw w gminie Ożarów doszło do kradzieży paliwa. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że młody mężczyzna zatankował do auta gaz za kwotę 100 złotych, a następnie benzynę do kanistrów umieszczonych w bagażniku. Łącznie do zapłaty było 900 złotych, jednakże mężczyzna odjechał ze stacji nie uiszczając opłaty. – Po wstępnej analizie pozyskanych informacji okazało się, że tablice rejestracyjne o wyróżnikach z powiatu ostrowieckiego, którymi posługiwał się sprawca były kradzione – informuje Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowy opatowskiej policji. – Skrupulatna praca  policjantów doprowadziła do wytypowania podejrzanego. W miniony poniedziałek zatrzymany został 26 – letni mieszkaniec gminy Iwaniska. Na terenie posesji posiadał kilkadziesiąt litrów benzyny w różnych kanistrach. W toku czynności ustalone zostało, że mężczyzna postępował w ten sam sposób kilkukrotnie od połowy czerwca do początku października. W tym czasie dokonał kradzieży paliw na różnych stacja na łączną kwotę blisko 6500 zł.

Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. arch. policji

opatów kradzież paliwa

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.