27. Finał WOŚP w naszym regionie [zapowiedź]

0

W Tarnobrzegu  13 stycznia finałowe granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywać się będzie na tarnobrzeskim rynku.

O godz. 13 wystartuje piąta edycja biegu „Policz się z cukrzycą”. W akcję włączy się także klub Fitneska, gdzie o godz. 15 wystartuje Wielki Maraton Fitness dla WOŚP. O godz. 16 na scenie wystąpi formacja „Fast Fingers”. Na godz. 17 zaplanowany jest koncert Diany Ciecierskiej. Godzinę później odbędą się orkiestrowe licytacje, a o 19 zagra gwiazda wieczoru – grupa „Feel”. O 20 wystrzelone zostanie światełko do nieba. (rs)

W Sandomierzu uliczna zbiórka prowadzona będzie od godz. 8 do 17. Wolontariusze pojawią się m.in. w centrach handlowych.

Na Rynku w godzinach 13-16 odbędzie się piknik motocyklowy ze Stowarzyszeniem „Moto Sandomierz”. Zaplanowany jest ponadto pokaz rzemiosła artystycznego z Kuźnią Adama i Kaliny. W godzinach 10-13 na ulicy Rokitek „grać będzie” Moto Orkiestra z Subaru WRC i MarcoŻukiem, który służył obecnemu burmistrzowie Sandomierza Marcinowi Marcowi podczas ostatniej kampanii wyborczej. Chętni będą mieli możliwość odbycia przejażdżki unikalnym pojazdem. Atrakcje w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Patkowskiego rozpoczną się o godzinie 14. Zaplanowano występy taneczne grup i formacji: „Dance Mania” (godzina 14.45), „Paradox” (15.40) oraz „Fabryka Ruchu” (16.40), pokazy karate (17.30), pokaz Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej (18.20), pokaz Teatru Ognia i Światła Amatum (19) oraz koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Ornette” (od 19.20). (rs)

Na ulicach miasta Stalowa Wola kwestować będzie w sumie ponad 270 wolontariuszy.

Tradycyjnie finałowi WOŚP będzie towarzyszyć szereg atrakcji, między innymi muzyczna impreza charytatywna Czad Orkiestra, 5. Bieg oraz Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą” oraz VI Orkiestrowy Maraton Zumby. (rs)

Finałowe granie w Samborcu  rozpocznie się o godz. 15 w samborzeckiej hali sportowej.

Występy artystyczne dzieci, młodzieży oraz formacji działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, „ciśnięcie mocy” z Anną i Jackiem Przybyszami, kiermasz ciast, pokaz świata robotyki, licytacja orkiestrowych gadżetów, a o 19 pokaz Teatru Ognia „Furion”. (rs)

W gminie Dwikozy w tym roku datki do puszek będzie zbierać ok. 20 wolontariuszy.

Finał akcji zaplanowany jest o godz. 15 w budynku gimnazjum. (rs)

W całej gminie Zawichost  kwestować będzie blisko 60 wolontariuszy.

Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 15 w Domu Kultury. Będą występy lokalnych artystów, licytacje, a także światełko do nieba – o godz. 20. (rs)

Od godz. 7 do 17 w Staszowie prowadzona będzie kwesta uliczna.

Wieczorem w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się licytacja orkiestrowych gadżetów. Na scenie wystąpią artyści z Klubu Piosenki Rytm. Zakończenie imprezy przewidziane jest na godzinę 20. Nie zabraknie również elementów, które zawsze towarzyszą staszowskim finałom WOŚP. O godz. 13 ulicami miasta przedefiluje Orkiestra Górnicza Grupy Azoty Siarkopol, a druhowie z OSP w Staszowie wszystkich, którzy wesprą tegoroczną zbiórkę, częstować będą grochówką. (rs)

W Połańcu około 50 wolontariuszy zbierać będzie w tym roku datki na ulicach grodu energetyków.

Koncert finałowy w Centrum Kultury i Sztuki rozpocznie się o godz. 16. W programie imprezy jest także Towarzyski Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” współorganizowany przez grupę Running Połaniec. Start biegu zaplanowany jest na godz. 14.45 sprzed siedziby CKiSz. (rs)

13 stycznia od rana na ulicach Szydłowa będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami.

Koncert podsumowujący Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum. W programie przewidziano: występy artystyczne, pokazy taneczne, jasełka oraz licytacje gadżetów ofiarowanych na tegoroczną akcję. (rs)

 

Sztab orkiestrowy tradycyjnie już działał będzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii.

Tam również o godz. 17.30 rozpocznie się licytacja na rzecz WOŚP. W całej gminie od godz. 9 do 19.30 kwestować będzie około 20 wolontariuszy. (rs)

Organizatorem akcji jak co roku są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II.

Koncert finałowy rozpocznie się w sali widowiskowej MGOK o godzinie 16.Do udziału w kweście zgłosiło się 20 wolontariuszy ze szkół w Osieku, Pliskowoli, Suchowoli, Ossali, Szwagrowie i Czajkowie. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z formacji artystycznych działających na ternie gminy. Między występami odbędą się licytacje. Poprowadzi ją jak zawsze Jacek Piwowarski. Zwieńczeniem 27. Finału będzie światełko do nieba o godzinie 20. (rs)

Od godziny 15 na scenie Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach  trwać będą występy młodzieży, a także lokalnych formacji folklorystycznych.

Licytacja orkiestrowych gadżetów rozpocznie się o godz. 17.30. (rs)

Gwiazdą tegorocznego finału WOŚP w Opatowie będzie olsztyński zespół „Babsztyl” znany z takich piosenek, jak „W siną dal” czy „Kiedy góral umiera”.

Finałowy koncert w Domu Kultury rozpocznie się o godz. 15. Na licytacji, poza orkiestrowymi gadżetami, będzie można kupić np. piłkę Bogdana Wenty. (rs)

Finał WOŚP, tradycyjnie już, organizuje Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipniku.

Przed rokiem maleńki Lipnik zebrał blisko 25 tysięcy złotych. Tym razem kwestować będzie ok. 40 wolontariuszy, w tym również dzieci z Włostowa i ze Szkoły Podstawowej w Ossolinie. Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 15. Będzie specjalna kawiarenka orkiestrowa, kiermasz książki, malowanie twarzy, loteria fantowa. Popcorn i soki przygotują panie ze stowarzyszenia Razem dla Leszczkowa, a pierogi i ciasta Koło Gospodyń Wiejskich ze Sternalic. (rs)

Ożarowski koncert finałowy rozpocznie się o godz. 15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Od rana na ulicach miasta kwestować będzie młodzież, a także przedstawiciele lokalnego samorządu. (rs)

Gmina Iwaniska orkiestrowe granie rozpocznie się o godz. 8 przed budynkiem Centrum Kultury.

W planach, oprócz zbiórki datków do puszek, jest także licytacja gadżetów WOŚP. (rs)

Share.

Comments are closed.