31-latka zatrzymana za uprawę konopi - Tygodnik Nadwiślański

31-latka zatrzymana za uprawę konopi

0
1 z 4

Blisko 100 sztuk konopi innych niż włókniste, kilka porcji marihuany oraz akcesoria do uprawy i obróbki nielegalnych roślin zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy. Zatrzymali przy tym 31-letnią mieszkankę miasta. Za uprawę konopi oraz wytwarzanie środków odurzających kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór opatowscy funkcjonariusze na terenie miasta zatrzymali 31-letnią kobietę, która dokonywała pielęgnacji konopi znajdujących się na nieużytkach rolnych. Po wstępnej analizie okazało się, że są to krzaki w różnej fazie wzrostu, których uprawa jest zabroniona. Następnie w miejscu zamieszkania zatrzymanej policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejne sadzonki znajdujące się w specjalnie przystosowanym namiocie, 3 gramy suszu roślinnego, wstępnie określonego jako marihuana oraz akcesoria do przetwarzania tego specyfiku. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 97 krzewów, które trafiły do dalszych badań.

Zobacz także:
– Sprawca śmiertelnego wypadku w Jamnicy aresztowany!

Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadała za uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie środka odurzającego. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

1 z 4
Udostępnij

Zostaw odpowiedź