33-latek ze Stalowej Woli czterokrotnie okradał market w Tarnobrzegu - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

33-latek ze Stalowej Woli czterokrotnie okradał market w Tarnobrzegu

0

W ręce tarnobrzeskich policjantów wpadło dwóch 33-letnich mieszkańców Stalowej Woli. Jeden z mężczyzn okradał market spożywczy, drugi ułatwiał mu zdanie, podwożąc go na miejsce popełnienia przestępstw, a następnie z łupem do jego domu. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Sprawca kradzieży działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W miniony wtorek o godz. 11, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do jakiej doszło w jednym z marketów spożywczych na terenie Tarnobrzega. Mundurowi ustalili, że jeden z klientów, wykorzystując nieuwagę pracowników, wyszedł ze sklepu i nie płacąc za towar wypchnął wózek pełen towaru. Łupem złodzieja padły artykuły spożywcze, tekstylia oraz markowy alkohol.

Zobacz także:
Śmiertelny wypadek z udziałem BMW, zginęło dwóch 27-latków [AKTUALIZACJA]

Sklepowego złodzieja na parkingu ujęli pracownicy ochrony, a następnie oddali go w ręce policjantów. Sprawcą kradzieży okazał się 33-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak się okazało to nie jedyne przewinienie, jakie ma na swoim koncie zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że 33-latek czterokrotnie okradał ten sam market. Łączna suma strat została oszacowana na blisko 3 200 złotych.

Dzięki pracy tarnobrzeskich policjantów i zgromadzonym materiałom dowodowym, odpowiedzialności nie uniknie także wspólnik zatrzymanego mężczyzny – również 33-latek ze Stalowej Woli.

Obaj mężczyźni byli już w przeszłości karani za inne przestępstwa.

Podczas wykonywanych czynności ustalono, że wspólnik podwoził sprawcę kradzieży swoim audi na miejsce popełnienia przestępstwa, a następnie z łupami, odwoził go do miejsca jego zamieszkania.

Obaj podejrzani usłyszeli łącznie 8 zarzutów. Przy czym sprawca kradzieży sklepowych, popełnił zarzucane mu czyny w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP Tarnobrzeg.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.