reklama
reklama
35-latek dostał ponad 8 tysięcy złotych mandatu i 55 punktów. Jego szarża zakończyła się staranowaniem radiowozu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

35-latek dostał ponad 8 tysięcy złotych mandatu i 55 punktów. Jego szarża zakończyła się staranowaniem radiowozu [zdjęcia]

2
1 z 2

Do kolizji z radiowozem we wczorajsze przedpołudnie doprowadził 35- latek ze Staszowa. Kierujący BMW popełnił szereg wykroczeń, a w efekcie końcowym uderzył w radiowóz.

W niedzielne przedpołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej jednostki w miejscowości Rudniki zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd, który w obszarze zabudowanym, na przejściu dla pieszych wyprzedzał kilka samochodów. – Wykonany pomiar wykazał, że kierujący autem poruszał się z prędkością 121 km/h, gdzie w tym miejscu obowiązywała przepisowa „pięćdziesiątka” – mówi Joanna Szczepaniak, oficer prasowy staszowskiej policji.

Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem. W miejscowości Rytwiany funkcjonariusze wyprzedzili BMW, blokując mu tym samym drogę. Gdy wysiedli z radiowozu, podbiegli do drzwi kierowcy wydając polecenie wyłączenia silnika i opuszczenia pojazdu. Wówczas siedzący za kierownicą BMW mężczyzna gwałtownie ruszył w efekcie czego uderzył w radiowóz. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że powodem zachowania 35- letniego kierującego była obawa przed utratą prawa jazdy. Za wykroczenia, których się dopuścił ukarany został mandatami karnymi w łącznej wysokości 8200 zł, a na jego konto wpadła nie lada suma punktów karnych, bo było ich aż 55.

Fot. Policja Staszów

1 z 2

2 komentarze

Zostaw odpowiedź