reklama
reklama
36-latek z powiatu tarnobrzeskiego za łapówki wystawiał zaświadczenia o badaniu technicznym pojazdów - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

36-latek z powiatu tarnobrzeskiego za łapówki wystawiał zaświadczenia o badaniu technicznym pojazdów

0

36-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, pracujący w jednej ze stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu mieleckiego, podbijał „w ciemno” zaświadczenia o okresowych badaniach technicznych pojazdów, inkasując za każde po kilkaset złotych. Teraz ma kłopoty, podobnie jak jego klienci. Dodatkowo policjanci wpadli na trop narkotykowego wątku w śledztwie.

36-letni diagnosta prowadził swoją nielegalną działalność na przełomie 2020 i 2021 roku. Postawiono mu zarzuty wydania poświadczeń dla 25 pojazdów, jednak prokuratura określa postępowanie mianem „rozwojowego” i nie wyklucza, że takich przypadków było dużo więcej.

Sprawę rozpracowali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Zarzuty usłyszało 11 osób – diagnosta, a także te osoby, które pośredniczyły w przestępczym procederze, nakłaniały diagnostę do poświadczania nieprawdy, a także płaciły za „lewe” poświadczenia sprawności technicznej pojazdów.

Przy okazji przeszukań, związanych ze śledztwem w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, znaleziono też pewne ilości marihuany. Jak informuje prokuratura, ten wątek jest jednak jedynie pobocznym w sprawie.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, na wniosek tarnobrzeskiej Prokuratury Okręgowej, zastosował wobec 36-latka 2-miesięczny areszt tymczasowy. Pozostałe osoby są objęte wolnościowymi środkami zapobiegającymi.

Zdjęcie ilustracyjne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.