autopromocja

38-latka przywłaszczyła sobie znaleziony telefon

0

38-latka z gminy Rytwiany w połowie minionego tygodnia znalazła przed jednym ze sklepów w Staszowie telefon i nie myśląc o właścicielu postanowiła go zatrzymać. Wartość urządzenia, który odzyskali staszowscy policjanci pokrzywdzona wyceniła na kwotę blisko 900 złotych. 

Cała sytuacja miała miejsce w czwartek, 23 kwietnia. 50-letnia kobieta będąc na zakupach, przed jednym ze staszowskich sklepów zgubiła telefon komórkowy. Fakt ten kobieta zgłosiła policjantom. Ci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Zobacz także:
– Dwie ofiary śmiertelne koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim, jedna w stalowowolskim . Są nowe zakażenia
– Pirat drogowy stwarza zagrożenie dla pieszych w Tarnobrzegu. Zobacz nagranie [wideo]
– Wypadek na ulicy Sikorskiego! Jedna osoba ranna [zdjęcia]

W poniedziałkowe popołudnie trafili do jednego z domów w gminie Rytwiany. W trakcie czynności policjanci odnaleźli utracony telefon. Jego ,,nowa” właścicielka tłumaczyła, że telefon znalazła przed marketem, a po dojechaniu do domu przełożyła do niego swoją kartę sim, zalogowała się do portali społecznościowych po czym telefon użytkowała jak swój. Wczoraj mieszkanka gminy Rytwiany usłyszała zarzut, do którego popełnienia się przyznała.

38-latka ze swojego czynu będzie tłumaczyła się przed sądem. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Staszów

 

Share.

Comments are closed.