45-latek spadł z wysokości. Wezwano helikopter LPR [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

45-latek spadł z wysokości. Wezwano helikopter LPR [zdjęcia]

2
1 z 5

Strażacy z OSP Klimontów oraz PSP Sandomierz w sobotnie wieczór zabezpieczali lądowanie oraz start śmigłowca LPR na stadionie LKS Klimontowianki Klimontów. Helikopter został wezwany do mieszkańca Janowic w gminie Samborzec, który spadł z wysokości. 

Akcja została przeprowadzona między godz. 20.19 a 21.45. Zapewniliśmy oświetlenie stadionu, dodatkowo zostały włączone jupitery – informuje młodszy brygadier Bogusław Zych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. – Strażacy zostali też poproszeni o przewiezienie zespołu ratowniczego do miejscowości Janowice, gdzie doszło do wypadku. Po zbadaniu poszkodowanego zespół ratowniczy ze Staszowa zdecydował o pozostawieniu go w domu. 

Stadion LKS Klimontowianka jest wyznaczony jako “lądowisko gminne” do lądowania i startu śmigłowców LPR, także w porze nocnej. Obecnie helikopter RATOWNIK 5 z Masłowa jest w dyżurze całodobowym.

Fot. OSP Klimontów

1 z 5
Udostępnij

2 komentarze

  1. Ale jak do tego doszło? Skąd spadł ten człowiek? Przy upadku z 45 metrów praktycznie nie miał prawa przeżyć. To wręcz nieprawdopodobne. Przydałoby się trochę więcej informacji na temat przebiegu samego wypadku a nie tylko akcji ratunkowej.