5 mln zł na remont i budowę drogi w Gorzycach. Gmina ogłosiła przetarg - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

5 mln zł na remont i budowę drogi w Gorzycach. Gmina ogłosiła przetarg

0

Gmina Gorzyce ogłosiła przetarg na pierwszy etap budowy nowej drogi łączącej ul. Przybyłów z ul. Zakole oraz remont ul. Krzywej w Gorzycach. Całkowity koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

W ramach budowy nowej drogi, która połączy ulicę Przybyłów z kanałem przy ulicy Zakole, ma powstać 700 metrowy odcinek o szerokości 6 metrów. W planie jest również budowa chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Dobudowane zostaną także zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie.

Remont ulicy Krzywej zakłada wykonanie przebudowy poboczy i zjazdów do posesji. Droga zyska nowy system odwodnienia, a na szerokości 3,5 metra i długości 250 metrów położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Zobacz także: 
– 43. Bieg Nadwiślański w Tarnobrzegu – Pokonali 15 km z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega [zdjęcia]

Na realizację tego zadania gmina otrzymała dofinansowanie o wysokości ponad 3 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2021 rok. Całkowity koszt budowy pierwszego etapu nowej drogi wraz z przebudową ulicy Krzywej wyniesie ponad 5 milionów złotych.

Kolejny etap prac zaplanowanych na lata 2022 i 2023, obejmuje budowę drogi od kanału przy ul. Zakole do DK77 (skrzyżowania prowadzącego do miejscowości Motycze Poduchowne).

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.