52-latka z Tarnobrzega znalazła kartę, lecz jej nie oddała. Dokonała 21 transakcji - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

52-latka z Tarnobrzega znalazła kartę, lecz jej nie oddała. Dokonała 21 transakcji

7

Policjanci ustalili i zatrzymali 52-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która podejrzana jest o przywłaszczenie karty bankomatowej oraz przywłaszczenie z rachunku środków pieniężnych. Śledczy przedstawili kobiecie 21 zarzutów popełnienia przestępstw do których się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W ubiegłym tygodniu, 52-letnia mieszkanka Tarnobrzega znalazła kartę płatniczą na chodniku w rejonie dworca PKS. Kobieta nie zwróciła karty do banku, lecz postanowiła ją wykorzystać do własnych celów. Schowała kartę do kieszeni i poszła do sklepu spożywczego na zakupy. W ten sposób upewniła się, że karta nie została jeszcze zablokowana. Gdy transakcja powiodła się, tarnobrzeżanka tego dnia odwiedziła jeszcze jeden sklep i aptekę, płacąc tam za swoje zakupy znalezioną kartą.

Zobacz także:
Sylwia z Rozalina w gm. Nowa Dęba w programie Rolnik szuka żony [wideo]

Kobieta, znalezioną kartą, w krótkim czasie zrobiła 21 płatności, w różnych sklepach i aptekach na terenie Tarnobrzega, do momentu, aż karta została zablokowana. W sumie z konta pokrzywdzonej 28-latki, właścicielki karty, zniknęło blisko 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze na podstawie zapisu monitoringu ustalili tożsamość kobiety. Okazała się nią 52-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

Policjanci zatrzymali kobietę przed jednym ze sklepów. Była zaskoczona widokiem funkcjonariuszy. 52-latka została przesłuchana, a śledczy przedstawili jej 21 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy poprzez użycie karty, a następnie przywłaszczenia z rachunku środków pieniężnych.

Teraz za swoje postępowanie, będzie odpowiadała przed sądem.

Zgodnie z art. 279 kodeksu karnego – kto kradnie z włamaniem podlega karze wolności od roku do lat 10. Źródło: KMP Tarnobrzeg.

7 komentarzy

  1. Karta drogi kolego działa tak jak sobie ją ustawisz w aplikacji/banku. Ja mogę zrobić 100 płatności np. i nikt mi nic nie zablokuje, bo tak mam ustawione. Żadnych pinów nie muszę wpisywać – ale to moje ryzyko

  2. Ludzie rzadko kiedy ustawiają sobie pin do transakcji poniżej 100 zł lub 50 zł, dlatego kartę można użyć gdzie się chce. Warto taki pin ustawić, bo później sam widzisz co się dzieje 😃

  3. Totalne bzdury, żadną kartą nie można zrobić 21 operacji co któraś, w różnych Bsnkzvh, co 6 lub 8 trzeba potwierdzić transakcje nr PIN do karty. Po co takie głupoty pisać, to świadczy o tych eisdomodcidch które piszecie. Jeżeli 4 z podawanych mogę zweryfikować jako kłamstwo. To po co te bzdury czytać