53 pijanych kierowców, 15 wypadków, 22 rannych – akcja ,,Znicz 2015’’ na świętokrzyskich drogach

0

Za nami czterodniowa akcja ,,Znicz 2015’’ po mimo wzmożonego ruchu na świętokrzyskich drogach było bezpieczniej. Warunki pogodowe były sprzymierzeńcem podróżujących. W niektórych przypadkach kierowcy zapomnieli  o ograniczeniach prędkości na co stanowczo reagowali policjanci.

Od piątku do poniedziałku w akcji ,,Znicz 2015’’, nad bezpieczeństwem na drogach regionu świętokrzyskiego czuwało ponad 2000 policjantów. W trakcie trwania działań doszło do 15 wypadków gdzie 22 osoby zostały ranne. Policjanci po mimo wielu apeli o trzeźwość, ujawnili 53 kierujących po alkoholu. Słoneczna aura uśpiła czujność kierujących, którzy zapomnieli o ograniczeniach prędkości, policjanci reagując stanowczo na łamanie przepisów zatrzymali 66 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Mundurowi przestrzegali pieszych aby zwracali uwagę na to jak poruszają się po drogach po zmierzchu, by kierowali się zasadą ,, widzieć i być widocznym’’.      Policjanci patrolując świętokrzyskie szlaki komunikacyjne ujawnili 62 pieszych bez wymaganych elementów odblaskowych. Policjanci wychodząc naprzeciw temu problemowi wręczali pieszym elementy odblaskowe, uświadamiając ich znaczenie i rolę w poprawie bezpieczeństwa na drodze.

W rejonach świętokrzyskich nekropolii, policjantów wspierali także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej. W okolicach kieleckich cmentarzy bezinteresowną pomoc kierującym i pieszym, niosło także 12 wolontariuszy grupy ,, Ochotnicy dla Kielc’’  z jedynego w kraju wolontariatu w policji. (jż)

Share.

Comments are closed.