7 medali w Gdańsku dla tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg [zdjęcia]

11:46, 21.09.2022 KR

Tenisiści stołowi z IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli aż siedem medali podczas 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2022/2023 pod opieką trenera Pawła Matysiaka. Zawodnicy wywalczyli w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku dwa złote medale, trzy srebrne i dwa brązowe.

Pierwszy złoty medal zdobyła Emilka Kotarska, w klasie 3-5 wózki kobiet. Bez problemu pokonała wszystkie rywalki w drodze do finału. W meczu finałowym wygrała również z Marianną Szychowską IKS AWF Warszawa 3:0 (9, 2, 9). Drugi złoty medal wywalczył w klasie 3 wózki mężczyzn Maciej Nalepka, który także zwyciężył we wszystkich pojedynkach, tracąc tylko jednego seta.

Srebrny medal w klasie 1-2 mężczyzn zdobywa Piotr Sokalski, który w meczu finałowym ulega po dobrej rywalizacji 0:3 (-10,-8,-4) Rafałowi Czuperowi Start Białystok. Drugi srebrny medal otrzymuje Paweł Mazuryk w klasie 8 mężczyzn, który do meczu finałowego wygrywa wszystkie pojedynki, a w finale przegrywa 1:3 (-4,-9,6,-8) z Piotrem Grudniem Start Zielona Góra. Ostatni srebrny medal trafia do Pawła Włodyki w klasie 10 mężczyzn, który bez straty seta wygrywa wszystkie mecze, a w finale odpada po przegranej 0:3 (-7,-6,-7) z Igorem Misztalem Start Zielona Góra.

W klasie 9 mężczyzn niewiele do medalu zabrakło Mariuszowi Matejkowi, który przegrywa w ćwierćfinale 1:3 (8,-11,-8,-10) z Marcinem Zielińskim Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Brązowy medal po walce z tym samym przeciwnikiem zdobywa zaś Dawid Sowa, który wygrywa wszystkie mecze aż do półfinału, ale w najważniejszym starciu odpada po wyniku 0:3 (-7,-7,-5). W półfinale, po dobrych pięciu setach przegrywa także Antoni Biedziuk kończąc zawody wynikiem 2:3 (9,-6,-12,10,-6) z Dariuszem Ściganym Start Radom.

W klasie 11 mężczyzn debiutują dwaj zawodnicy IKS-u: Krzysztof Wałdoch i Paweł Demkowicz, którzy wychodzą z 2 miejsc z fazy grupowej turnieju. Krzysztof kończy zawody na 5-6 miejscu, pokonując w meczu 3:1 (8,-7,7,4) Sławomira Jędrasa Start Szczecin. Z kolei Paweł ostatecznie zajmuje 9 miejsce, co również jest dobrym wynikiem.