7 wypadków, 11 rannych - Wielkanoc na świętokrzyskich drogach - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

7 wypadków, 11 rannych – Wielkanoc na świętokrzyskich drogach

0

7 wypadków, 11 rannych bez ofiar śmiertelnych – to podsumowanie czterech świątecznych dni na świętokrzyskich drogach. Te święta były znacznie spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy kierujący wzięli sobie do serca.

Pomimo mniejszej liczby wypadków na drogach województwa świętokrzyskiego, funkcjonariusze wyeliminowali 64 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’, czyli o 40 więcej niż w roku ubiegłym. Intensywna praca policjantów i zatrzymanie tak dużej liczby nietrzeźwych, miało wpływ na mniejszą liczbę zdarzeń jak również zmniejszyła liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera. Policjanci w trakcie trwających świąt zatrzymali 56 praw jazdy kierującym którzy zapomnieli o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym. Za realne stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym 7 kierujących straciło prawo jazdy. Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają jako bezpieczny. W porównaniu do ubiegłego roku odnotowano 3 wypadki mniej. Spadła również liczba rannych – w tym roku było ich 11, w ubiegłym 12. Pogoda była sprzymierzeńcem kierujących warunki atmosferyczne zachęcały do podróżowania. Mając na uwadze także bezpieczeństwo pieszych po zmroku na drogach województwa świętokrzyskiego mundurowi ujawnili 7 pieszych, którzy zapomnieli o elementach odblaskowych.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi grzechami kierowców było przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.