70-lecie „Marmolady”

1

Zespół Szkół Hotelarskich i Gastronomicznych w Sandomierzu świętował 70-lecie powstania szkoły. Uroczystość połączono ze zjazdem absolwentów.

Prawie 300 absolwentów popularnej sandomierskiej „Marmolady” wzięło udział w zjeździe absolwentów i obchodach okrągłej rocznicy powstania szkoły. Uroczystość odbyła się pod hasłem: „Najmilsze powroty”. Gości powitał dyrektor szkoły Dariusz Łuczak. – Absolwenci, witam w domu, zwanym „Marmoladą”. Wasza obecność jest potwierdzeniem wyjątkowości tej szkoły, jej atmosfery i sukcesów – mówił dyrektor.

W uroczystości, oprócz absolwentów, którzy na zjazd przybyli nawet z odległych części kraju i wspominali dawną szkolę z rozrzewnieniem, wzięli również udział parlamentarzyści i samorządowcy. Zaproszenie przyjął także Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty. Po oficjalnej uroczystości absolwenci spotkali się mniejszych grupach, natomiast delegacje absolwentów zapaliły znicze na grobach nieżyjących już nauczycieli. Zwieńczeniem uroczystości był bal szkolny. (jż)

Podziel się:

1 komentarz