72-latek poszedł do sklepu, będąc w kwarantannie, biesiady w miejscach publicznych – epidemia nadal nie straszna

0

Tarnobrzescy policjanci odnotowują coraz więcej przypadków łamania kwarantanny domowej oraz nieprzestrzegania nowych wytycznych, odnośnie przemieszczania i gromadzenia się w miejscach publicznych. 7 mężczyzn odpowie za złamanie ograniczeń.

W niedzielę, 5 kwietnia, przed godz. 15, na ul. Fabrycznej w Baranowie Sandomierskim 4 mężczyzn urządziło sobie spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem w rejonie dworca PKS. Policjanci wylegitymowali biesiadników. Byli nimi mężczyźni w wieku 25, 27, 30 i 53 lat. Trzech z nich piło alkohol. Mężczyźni za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Tego dnia policjanci, pełniący służbę na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów, ujawnili 2 mężczyzn pijących piwo. Do zdarzenia doszło przed godz. 16, przed klatką jednego z bloków. Podczas interwencji mężczyźni zachowywali się lekceważąco i agresywnie. Za naruszenie przepisów będą odpowiadać przed sądem.

Zobacz także:
– Libacja w czasie zarazy. Mieszkańcy Nowej Dęby ukarani
– Koronawirus – mandaty za podróżowanie. Kiedy i jak można jechać samochodem?
– Chorą pielęgniarkę z Tarnobrzega wypisano ze szpitala zakaźnego, bo „miejsce jest potrzebne”

Z kolei w poniedziałek, 6 kwietnia, 72-letni mężczyzna, który objęty jest kwarantanną domową, wyszedł z mieszkania i udał się na zakupy. Poinformowani o tym policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzili przyległy teren. Okazało się, że senior nie zdążył odejść zbyt daleko i po kilkunastu minutach trafił z powrotem do miejsca zamieszkania. Teraz 72-latka za nieodpowiedzialne zachowanie czeka wysoka grzywna.

Policja apeluje, iż mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i innych, warto zostać w domach i chronić życie.

Share.

Comments are closed.