72 tysiące kropel krwi w Baranowie Sandomierskim [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

72 tysiące kropel krwi w Baranowie Sandomierskim [zdjęcia]

1

Majowa Kropla Życia, akcja oddawania krwi organizowana w Baranowie Sandomierskim przez gminnego radnego Waldemara Stępnia i tarnobrzeski Klub Motocyklowy Dark Hoods Polska WG, zakończyła się sukcesem. 32 osoby oddały 14,4 litra najcenniejszego z darów, czyli… 72 tysiące kropel krwi.

 – Chętnych do oddania krwi było dużo więcej, zarejestrowały się 54 osoby. Jednak ze względu na restrykcyjne zasady oddawania krwi, część z nich nie mogła tego dnia być krwiodawcami. Udało się nam też zebrać pewną kwotę na pomoc dla Amelki, dziewczynki z Tarnobrzega cierpiącej na immunologiczne zapalenie mózgu. Pieniądze zostały już wpłacone na konto Amelki na portalu siepomaga.pl – mówi Waldemar Stępień, pomysłodawca i organizator akcji.

Do Baranowa Sandomierskiego przyjechali motocykliści z województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego.

 – W sumie było dobrze ponad 100 osób. Nie wszyscy mogli oddać krew, ale postanowili nas wesprzeć choćby samą obecnością. Jestem im bardzo wdzięczny – mówi W. Stępień.

Dla miłośników jazdy na motocyklach zorganizowano konkursy sprawnościowe, każdy, kto oddał krew brał udział w loterii fantowej.

 – To była taka forma podziękowania, bo przekonywać jak ważne jest oddawanie krwi nikogo z nas nie trzeba. Krew to prawdziwy dar życia, którego ciągle brakuje i którego nie można kupić – zaznacza W. Stępień.

Majowa Kropla Życia 2021 była już piątą edycją akcji. Patronat nad imprezą objął burmistrz Baranowa Sandomierskiego, patronat medialny sprawuje „Tygodnik Nadwiślański”.

Fot.materiały Dark Hoods Polska WG

Udostępnij

1 komentarz

Zostaw odpowiedź