76-latek z pow. sandomierskiego chciał zainwestować na giełdzie. Został oszukany na 15 tysięcy złotych! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

76-latek z pow. sandomierskiego chciał zainwestować na giełdzie. Został oszukany na 15 tysięcy złotych!

0

Wczoraj, 1 marca, do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zgłosił się 76-latek, który zamiast zainwestować swoje pieniądze na giełdzie, oddał je oszustowi. Policja apeluje do seniorów o ostrożność!

Z relacji 76-latka wynika, że do przykrego zdarzenia doszło w lutym br. Wówczas starszy mężczyzna otrzymał telefon od rzekomego analityka finansowego, który zaoferował mu pomoc w inwestowaniu pieniędzy na giełdzie. Ten skuszony atrakcyjną ofertą pomnożenia oszczędności wpłacił pieniądze.

Niedługo później zaczął otrzymywać powiadomienia dotyczące aktualnego stanu konta. Później natomiast, po kilku telefonach i kolejnych propozycjach od oszusta, senior dał się namówić na założenie kolejnego konta, które miałoby ułatwić mu operacje finansowe. Oprócz tego mężczyzna udostępnił oszustowi swoje dane do logowania. W niedługim czasie zorientował się, że z konta zniknęło 15 000 zł. 

Zobacz także: 
– Tir wjechał do rowu na DK9 w powiecie sandomierskim. Będą utrudnienia [zdjęcia]
Sandomierscy funkcjonariusze przypominają, by pod żadnym pozorem nie przekazywać swoich danych do logowania w wirtualnym banku, nie udostępniać kodów weryfikacyjnych przychodzących na telefon, a w trakcie logowania się do sklepu internetowego lub banku, nie korzystać z linków, a adres wpisywać ręcznie. Nie należy dokonywać płatności i logować się do serwisów z podaniem swojego hasła w punktach bezpłatnego publicznego dostępu do internetu (tzw. hot-spotach).

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.