8 medali IKS Jezioro Tarnobrzeg na Indywidualnych Mistrzostwach Polski! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

8 medali IKS Jezioro Tarnobrzeg na Indywidualnych Mistrzostwach Polski!

0

Pięć srebrnych i trzy brązowe medale oraz dwa miejsca 5-8 – to dorobek tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg, którzy reprezentowali miasto i województwo podkarpackie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych rozgrywanych w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. To kolejne zawody, w których odnosiłosukces. Nasi zawodnicy wystąpili w pięciu finałach, lecz zabrakło trochę szczęścia, by stanąć na najwyższym stopniu podium.

Świetne zawody rozegrał Paweł Mazuryk, który zdobył aż trzy srebrne medale, indywidualnie w klasie 8, w mikście kl. 6-10 z Joanną Rybą KS AZS UWM Olsztyn i w deblu kl. 6-10 z Dawidem Sową z kolegą z IKS-u. Paweł Włodyka, broniący tytułu mistrza Polski w klasie 10, w grze finałowej po dobrym meczu uległ 2:3 Igorowi Misztalowi Start Zielona Góra. W deblu z Maksymem Chudzickim KS Bronowianka Kraków odpadli w walce o strefę medalową i zajęli 5-8 miejsce. Janusz Chamot klasa 3 wózki to kolejny srebrny medalista, którego od złotego medalu mimo wygranego mecz z 3:2 z Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa, dzieliły dwa sety oraz dwie świnki przy stanie 9:9 w piątym secie w we wcześniejszym meczu z Markiem Szafrańcem Silesia Katowice. W klasie 9 w fazie grupowej Antoni Biedziuk wygrał trzy mecze i do fazy pucharowej awansowa z 1 miejsca. W meczu półfinałowym w walce o finał przegrał 2:3 z Włodzimierzem Brylakiem KSN Start Warszawa i zdobył brązowy medal. Kolejne dwa brązowe medale to dzieło debiutanta Mateusza Rogowskiego w klasie 4 wózki oraz w Piotra Sokalskiego klasie 1-2 wózki. Dawid Sowa jeden z faworytów w klasie 9 po wyjściu z grupy z 1 miejsca nieoczekiwanie w ćwierćfinale przegrał i zajął 5-8 miejsce. W grze podwójnej wywalczył srebro z Pawłem Mazurykiem.

Medaliści IMP IKS JEZIORO Tarnobrzeg:

  • Srebro mikst kl. 6-10 – Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg /Joanna Ryba KS AZS UWM Olsztyn
  • Srebrny – debel kl. 6-10 – Dawid Sowa/Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • Srebrny – kl. 10 – Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • Srebrny – kl. 8 – Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • Srebrny – kl. 3 – Janusz Chamot IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • Brązowy – kl. 9 – Antoni Biedziuk IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • Brązowy – kl. 4 – Mateusz Rogowski IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • Brązowy – kl. 1-2 – Piotr Sokalski IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • 5-8 miejsce kl. 9 – Dawid Sowa IKS JEZIORO Tarnobrzeg
  • 5-8 miejsce debel kl. 6-10 Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg/Maksym Chudzicki KS Bronowianka Kraków

Od 2006 roku, kiedy to IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył pierwszy medal w Cetniewie – to niewiarygodne, bo co roku z IMP przywozimy medale i jest ich już 145 sztuk.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.