81-latek z Tarnobrzega wicemistrzem Polski! [zdjęcia]

10:38, 09.06.2022 KR

Janusz Malarz, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, został wicemistrzem Polski weteranów w tenisie stołowym. 81-letni tarnobrzeżanin wywalczył także brąz w turnieju deblowym.

W Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" w Gliwicach w turnieju indywidualnym w kat. mężczyźni od 80 lat w fazie grupowej Janusz Malarz pokonał 3:0 (2,6,4) Aleksandra Witka z Płocka oraz 3:1 (7,-2,9,6) Romualda Stasiełowicza z Drezdenka.

W kolejnym meczu ale już ćwierćfinałowym wygrał 3:1 (8,8,-8,9) z Janem Hreczuchą z Wrocławia. W grze o wejście do finału po zaciętym pięciosetowym pojedynku 3:2 (-9,4,4,-11,5) ograł Sylwestera Glinieckiego z Elbląga. Finał to pojedynek z najlepszym zawodnikiem tej kategorii z Henrykiem Glura z Bydgoszczy, który nasz zawodnik przegrał minimalnie 2:3 (-1,5,-3,6,-10).

W turnieju gry podwójnej mężczyźni 80-84 lat, para deblowa Janusz Malarz IKS Jezioro Tarnobrzeg/Jerzy Sawczak Głogów zajęła 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2021/2022 (w 9 turniejach GPPW aż 8 razy stawał na podium) Janusz Malarz w kategorii weteran 80+ lat zajął wysokie 4 miejsce.