900 paczek nielegalnych papierosów w domu mieszkańca Opatowa

0

W minioną niedzielę funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie w pojeździe oraz domu 46 –latka ujawnili nielegalną kontrabandę. Stróże prawa łącznie zabezpieczyli blisko 900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie podejrzewali, że 46 –letni mieszkaniec gminy Opatów może posiadać nielegalne papierosy. W minioną niedzielę funkcjonariusze na terenie miasta zauważyli poruszającego się osobowego mercedesa, którym kierował 46 –latek. Po chwili stróże prawa zatrzymali go do kontroli drogowe i podczas przeprowadzonych czynności ujawnili wewnątrz pojazdu 350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze przypuszczali, że nie jest to jedyny nielegalny „towar”, który może posiadać mieszkaniec gminy Opatów. Podczas przeszukania jego domu kryminalni zabezpieczyli dodatkowo 530 takich samych paczek papierosów.

Teraz śledczy będą ustalać w jaki sposób 46 –latek wszedł w posiadanie nielegalnych papierosów. Teraz jego sprawa trafi do sądu. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Share.

Comments are closed.