Ambasador Brazylii gościł w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Ambasador Brazylii gościł w Tarnobrzegu [zdjęcia]

0
1 z 5

W Tarnobrzegu gościł ambasador Brazylii Hadil Fontes da Rocha Vianna. Wizyta to pokłosie powstania w mieście Stowarzyszenia Polsko – Brazylijskiego „Havea”. Dyplomata spotkał się z władzami miasta i przedstawicielami tarnobrzeskiego biznesu, zwiedził też Zamek Tarnowskich w Dzikowie i obejrzał Jezioro Tarnobrzeskie w zimowej krasie.

Biznesowe spotkanie z ambasadorem odbyło się w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo – Technologicznym. Uczestniczyło w nim, oprócz władz miasta, szefostwo TPPT, Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisłosan, Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a także przedstawiciele Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego, kilku tarnobrzeskich firm, Urzędu Miasta w Tarnobrzegu i Stowarzyszenia „Havea”.

Mówiono o inwestycjach realizowanych w tej części Podkarpacia, o ulgach podatkowych i innych udogodnieniach dla biznesu. Kilka przedstawionych podczas spotkania informacji wyraźnie zaintrygowało ambasadora. Kontakty mają być kontynuowane, już na niższym szczeblu – z pionem ambasady zajmującej się sprawami gospodarczej współpracy Brazylii z Polską.

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu „TN”

fot. Bogdan Myśliwiec

1 z 5

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.