Akcja "Trzeźwy poranek". Skontrolowanych ponad 500 kierowców, nie zabrakło pijanych - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Akcja „Trzeźwy poranek”. Skontrolowanych ponad 500 kierowców, nie zabrakło pijanych

0

Podczas akcji „Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze niżańscy sprawdzili trzeźwość 513 kierujących. Dwóch „rekordzistów” z wynikami blisko 1,3 oraz ponad 1,5 promila, oprócz utraty prawa jazdy, odpowiedzą przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, wczoraj od wczesnych godzin porannych, prowadzili działania „trzeźwy poranek”. Ich celem było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Kontrole prowadzone były we wszystkich gminach powiatu. Policjanci skontrolowali łącznie 513 kierowców.

Zobacz także:
#TygodnikPyta – Matura 2022 matematyka. Opinie i wrażenia tarnobrzeskich maturzystów [wideo]

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U rekordzisty badanie wskazało ponad 1,5 promila, u drugiego kierującego wynik wskazał blisko 1,3 promila. Oprócz utraty prawa jazdy, odpowiedzą oni za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Pomimo surowych sankcji i utraty uprawnień do kierowania, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę. Przypominamy, że celem  akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na naszych drogach.

Zostaw odpowiedź