reklama
"Amerykański żołnierz" oszukał kobietę na blisko 28 tys. zł! - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

„Amerykański żołnierz” oszukał kobietę na blisko 28 tys. zł!

1

Oszust poprosił kobietę o pomoc, chodziło o pieniądze potrzebne do opłacenia przesyłki z pieniędzmi i pomoc choremu dziecku. 68-letnia mieszkanka powiatu staszowskiego uwierzyła i w ten sposób straciła blisko 28 000zł. Świętokrzyscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych.

Oszuści wymyślają coraz to nowsze metody. Modyfikują te już istniejące, aby kosztem ufności i łatwowierności osób wyłudzić pieniądze, które często stanowią oszczędności całego życia. Tak też było w przypadku 68-latki.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg/Stale. Zderzenie dwóch samochodów. Trzy osoby poszkodowane [zdjęcia]
– Nasze lecznice na liście szpitali węzłowych. Co to oznacza?
– Tarnobrzeg. Trwa remont odcinka ul. Mickiewicza obok dworca [wideo][zdjęcia]

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zgłosiła się mieszkanka powiatu staszowskiego, która zawiadomiła, że padła ofiarą oszustwa. Za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Syrii. W okresie od końca października do grudnia niespodziewająca się podstępu kobieta dokonała trzech przelewów pieniędzy o łącznej kwocie blisko 28 000zł. Oszust prosił kobietę o pomoc, a chodziło o pieniądze potrzebne na opłacenie przesyłki z pieniędzmi i pomoc choremu dziecku. Początkowo rzekomy żołnierz poinformował 68-latkę, że wyśle jej paczkę z pieniędzmi, które otrzymał w związku z wypadkiem podczas akcji i prosił o dokonanie przelewu, który miał pokryć cło. Poinformował równocześnie seniorkę, że ta swoje pieniądze odbierze sobie z paczki, która do niej dotrze. Po kilku dniach ponownie żołnierz poprosił o pieniądze, które tym razem miały być przeznaczone na leczenie jego syna, który ma uszkodzony kręgosłup.

To nie pierwszy przypadek oszustwa na „amerykańskiego żołnierza”. Trzy miesiące temu doszło do podobnego zdarzenia w powiecie opatowskim: Oszukana na “amerykańskiego żołnierza”. Straciła kilkaset tysięcy złotych!

Policja ostrzega: Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym i kierować się przede wszystkim zasadą ograniczonego zaufania.  Bardzo często zdarza się, że oszuści balansują na cienkiej granicy naszych uczuć, niejednokrotnie wzbudzając litość realizują swój zamierzony cel. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, ze nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

Opr. JSz                           

Źródło: KPP w Staszowie

Jeden komentarz

  1. Gdzie te ludzie mają m”u”zgi? Tyle się pisze i w mediach mówi a oni dalej swoje.