Ana Andrzejewska zaśpiewa w Sandomierzu z okazji Światowego Dnia Jazzu - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Ana Andrzejewska zaśpiewa w Sandomierzu z okazji Światowego Dnia Jazzu

0

Ana Andrzejewska, finalistka programów „The Voice of Poland” i „Mam talent” wystąpi w sobotę, 30 kwietnia w Sandomierzu. Koncert został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Jazzu.

Wokalistka zaprezentuje zarówno znane i lubiane standardy jazzowe, jak i swoje autorskie utwory.

Koncert odbędzie się na placu przy armatach na Podwalu Dolnym, w razie niepogody zostanie przeniesiony do Lapidarium pod Ratuszem. Rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest wolny.

Ana Andrzejewska ukończyła Akademię Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na specjalizacji: wokalistyka jazzowa. W ostatnich latach wydała kilka singli w języku angielskim i polskim, które wkrótce znajdą się na jej debiutanckim albumie. Była finalistką „The Voice of Poland”, „Mam Talent” oraz festiwalu Crest Jazz Vocal we Francji. Zdobyła drugie i trzecie miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz Międzynarodowych Dniach Jazzowych dla Muzyków Śpiewających w Żorach. Została wybrana do współpracy przez Fundację „Kalinowe Serce” jako Młody Talent Roku do spektaklu „Kalina w podróży”, który swoją premierę miał w Instytucie Teatralnym w Warszawie i w całości poświęcony był Kalinie Jędrusik.

Premiera debiutanckiej płyty, na której znajdą się autorskie kompozycje Any, będące zwieńczeniem jej muzycznych poszukiwań, planowana jest na koniec roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.