Andrzej Duda ponownie w naszym regionie. Prezydent zawita do Stalowej Woli

1

16 stycznia w Stalowej Woli w nowo powstałej hali budowlanej Agencji Rozwoju Przemysłu przy ul. Kasprzyckiego 22 odbędzie się Polska Wystawa Gospodarcza. Jej gościem honorowym będzie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

“Powszechne Wystawy Krajowe” – tak nazywały się wystawy, organizowane od 1929 roku. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości prezydent Andrzej Duda powrócił do idei ich organizowania. Na wystawie w Stalowej Woli będzie można zobaczyć m.in. planetarium, rzeźbienie w soli, eksperymenty chemiczne, naukowe, pokaz lutowania przez człowieka i robota, wytop szkła. To wszystko będzie prezentować 70 polskich firm wybranych przez prezydencką kapitułę. Wystawa będzie dostępna dla wszystkich od 11:00 do 17:00.

Andrzej Duda w ostatnich latach dwukrotnie odwiedzał hutnicze miasto: 25 marca 2015 roku jako kandydat na urząd prezydencki oraz 11 listopada 2017 roku w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Ponadto Prezydent RP również dwukrotnie był w minionych miesiącach w tym rejonie: 8 października Zwierzchnik Sił Zbrojnych przyglądał się ćwiczeniom wojskowych na poligonie w Nowej Dębie (Prezydent RP Andrzej Duda na poligonie w Nowej Dębie [zdjęcia]), natomiast 22 października Andrzej Duda odwiedził Nisko (Prezydent Andrzej Duda odwiedził Nisko [zdjęcia])

.

Share.

1 komentarz