Apel radnego powiatu staszowskiego: “Przekazujmy swoje diety dla ratujących życie”

0

Radny powiatu staszowskiego oraz nauczyciel w Zespole Szkół w Połańcu Mariusz Zyngier wyszedł z inicjatywą akcji “To jest radnych, posłów kasa – za tę kasę… masek masa”.

Samorządowiec proponuje, by pełniący mandat radnych oraz posłów przeznaczyli swoje diety dla służb, by pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Mariusz Zyngier podkreślił we wpisie na swoich mediach społecznościowych, że dieta radnego nie jest wynagrodzeniem za pracę, lecz jest to ekwiwalent utraconych korzyści. Natomiast w przypadku parlamentarzystów to środki finansowe na pokrycie kosztów związanych z wykonywaniem mandatu na terenie kraju. “Z uwagi na aktualną sytuację posiedzenia rad wszystkich szczebli, sejmików wojewódzkich, oraz Sejmu RP i Senatu RP nie odbywają się, a radni i parlamentarzyści powinni się stosować do zalecenia: „nie wychodź z domu”. W związku z powyższym niezwykle uczciwym byłoby przekazanie naszych diet na potrzeby ludzi z wymienionych służb” – napisał pedagog w połanieckiej szkole.

Każda przekazana dieta będzie stanowiła wsparcie dla naszych lekarzy, ratowników, pielęgniarek, policjantów czy strażaków. W dniu dzisiejszym nie analizuję, ile to będzie, ponieważ jest to niemożliwe do określenia. Oczywiście chciałbym, aby jak najwięcej osób do nas dołączyło. Jest to dopiero początek, a już wczoraj miałem pozytywny odzew radnych powiatu staszowskiego i wiele udostępnień informacji na Facebooku – powiedział nam radny powiatu staszowskiego.

By politycy mogli zadysponować środki, informacja o tej akcji musi do nich dotrzeć końca tygodnia.

Akcja na już!!! Bardzo proszę udostępniajcie!OGÓLNOPOLSKA AKCJA:„To jest radnych, posłów kasa – za tę kasę… masek…

Opublikowany przez Mariusza Zyngier Niedziela, 22 marca 2020

Share.

Comments are closed.