Apel samorządu o przywrócenie karetki z lekarzem. "Niech Tarnobrzeg kupi ambulans" - odpowiada dyrektor PSPR [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Apel samorządu o przywrócenie karetki z lekarzem. “Niech Tarnobrzeg kupi ambulans” – odpowiada dyrektor PSPR [wideo]

2

Wczoraj przed Szpitalem Wojewódzkim im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu miała miejsce konferencja prasowa, podczas której dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka tłumaczył, z jakiego powodu od 1 marca w tutejszych karetkach SOR-u nie ma lekarza. Odniósł się także do apelu samorządowców o przywrócenie karetki specjalistycznej.

Przypomnijmy, że do końca lutego w tarnobrzeskim szpitalu w jeden z zespołów ratownictwa medycznego znajdował się lekarz. Decyzją wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i Ministerstwa Zdrowia, zespół specjalistyczny początkiem marca został wycofany z tutejszej lecznicy.

W Tarnobrzegu na karetkę z lekarzem możemy się nie doczekać

Wczoraj w Tarnobrzegu miała miejsce konferencja dotycząca zmian organizacji ratownictwa medycznego województwa podkarpackiego. Pisaliśmy o niej tutaj:

Konferencja w Tarnobrzegu dotycząca braku lekarza
w karetkach SOR

Lokalni samorządowcy zwrócili się z apelem o przywrócenie zespołu specjalistycznego w tarnobrzeskiej lecznicy. – Uważamy, że pozbawienie Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z lekarzem w załodze a pozostawienie jedynie zespołu podstawowego w którym do pacjentów jeżdżą ratownicy medyczni jest dalszym etapem degradacji opieki zdrowotnej mieszkańców Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego (…) Likwidacja specjalistycznej karetki wydłuży czas oczekiwania na pomoc lekarza i stworzy zagrożenie dla zdrowia i życia naszych mieszkańców (…) niezrozumiałym dla nas jest fakt lekceważenia tarnobrzeskiego szpitala, który jest jednostką marszałkowską. (…) Choć cenimy pracę ratowników medycznych, nie jesteśmy w stanie pogodzić się z decyzją, która skutkuje spadkiem poziomu opieki ratowniczej w dobie szalejącej pandemii COVID-19 – wyjaśniają w apelu skierowanym do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart radni z klubów „ Razem dla Tarnobrzega”, „ Dla zgody i rozwoju Tarnobrzega” i „Wspólny Tarnobrzeg”.

Podczas wspomnianego spotkania z dziennikarzami dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka odniósł się do pisma radnych. – Jeżeli samorządowcom zależy, by podnieść poziom bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa to może pójdźmy w drugą stronę. Może niech samorząd miasta Tarnobrzega dofinansuje lub zakupi karetkę, która będzie służyła mieszkańcom – stwierdził G. Gałuszka.

 

Udostępnij

2 komentarze

  1. Czy samochody dlo Policji, Straży Pożarny tyż kupujo miasta? Czy ino odgórne zakupy?

  2. to mówicie, że pisowaty dyrektor szpitala nie może znaleźć lekarzy do karetki i pisowata wojewoda wraz z pisowatym ministerstwem “zdrowia” odwołuje jedyną specjalistyczną karetkę z 5o tysięcznego miasta w czasach zarazy i do tego ktoś chce by miasto kupiło karetki choć jednostka podlega marszałkowi województwa …. acha, no ja cie nie mogę jak tu nie lubić pazernych na plusy pisowatych wyborców za ich “mondrość” w wyborach