reklama
Autorka "Londyńczyków" i "Obywatela Stuhra" gościła w Osieku [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Autorka „Londyńczyków” i „Obywatela Stuhra” gościła w Osieku [zdjęcia]

0

Znana dziennikarka i reportażystka Ewa Winnicka spotkała się z czytelnikami w Osieku.

Rozmowę z autorką poprowadziła Katarzyna Kunowska, moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w Osieku. Toczyła się ona wokół bohaterów reportaży Ewy Winnickiej oraz okoliczności, w jakich powstawały. Autorka opowiedziała o historiach Polaków żyjących na emigracji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, których losy poruszyła w tak głośnych książkach, jak m.in. „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson”, „Głosy” czy „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”).

Ewa Winnicka opowiedziała także o książkach napisanych w duetach: z Dionisiosem Sturisem („Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey” oraz „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia”), a także o najnowszej książce napisanej z Magdaleną Grzebałkowską pt. „Jak się starzeć bez godności”.

– Ostatnia pozycja to pełna humoru i inteligencji książka, która bez lukru i frazesów mówi o starości. Część spotkania dotycząca właśnie tej lektury wzbudziła dużo emocji wśród przybyłych czytelników, było bez owijania w bawełnę, szczerze i z dystansem – mówi Katarzyna Kunowska. 

Ewa Winnicka w swoim dorobku autorskim ma również tak głośne książki, jak „Londyńczycy”, „Angole” (nominacja do Nagrody Literackiej „Nike”) czy „Obywatel Stuhr”, będącej zapisem rozmowy z Jerzym i Maciejem Stuhrem.

Fot. arch.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.