Awantura o milion [W najnowszym TN]

0

Happy endem zakończyły się opisywane na naszych łamach na początku roku problemy mieszkańców ulicy Błonie na osiedlu Ocice w Tarnobrzegu. Radni, po długiej i burzliwej dyskusji na ostatniej sesji, zdecydowali się przeznaczyć milion złotych na jej remont i budowę ronda w miejscu, w którym krzyżuje się ona z ulicą Ocicką.

W lutym informowaliśmy, że mieszkańcy tej części Ocic czują się lekceważeni przez władze miasta. Pytali – za naszym pośrednictwem – czy na drodze, w pobliżu której mieszkają, musi dojść do tragedii, żeby znalazły się pieniądze na obiecaną im inwestycję? Ponad trzy lata wcześniej prezydent zapewniał ich, że w miejscu ostrego, niemal 90-stopniowego zakrętu na ulicy Ocickiej, zostanie wybudowane rondo, a przy okazji łącząca się z nią w tym miejscu ulica Błonie będzie wyasfaltowana. Ale do dziś nic takiego się nie stało.

– Kierowcy gnają tędy jak szaleni. Skóra mi cierpnie, kiedy dzieci idą, i słyszę, że jedzie samochód. Tym bardziej że tutaj nie ma chodnika, więc chodzą skrajem drogi – mówiła nam wówczas jedna z mieszkanek ulicy Błonie.

– Od trzech lat jest gotowy projekt tej inwestycji. Były już ponoć nawet zarezerwowane na nią pieniądze. W ubiegłym roku jednak tego nie zrealizowano, ani też nie będzie to realizowane w tym roku. Na zebraniu prezydent powiedział, że nie ma na to pieniędzy, bo poszły na remont ulicy Kopernika. Mówił, że jak po rozliczeniu tej inwestycji zostaną jakieś pieniądze, to przeznaczy je na Ocice. Ale później już się u nas nie pojawiał, pomimo zaproszeń – twierdził inny z naszych rozmówców.

Urzędnicy bezradnie rozkładali ręce, mówiąc, że nie potrafią powiedzieć, czy środki na realizację tej inwestycji znajdą się w najbliższej przyszłości. Okazało się jednak, że się znalazły, i to już trzy miesiące później… (rn)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Share.

Comments are closed.