Aż 10 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w pow. staszowskim - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Aż 10 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w pow. staszowskim

0

Dziesięciu kierowców, którym brakło wyobraźni i zapomniało co to odpowiedzialność poruszało się na drogach powiatu staszowskiego, gdy ich stan psychofizyczny pozostawiał wiele do życzenia. Od 10 do 14 lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali aż 10 kierujących pojazdami, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. ,,podwójnym gazie”.

Od minionego czwartku staszowscy policjanci w ramach wojewódzkich działań ,,Alkohol i Narkotyki” prowadzili wzmożone czynności, których celem było wyeliminowanie z dróg jak największej liczby nietrzeźwych kierujących. Działania te zakończone zostały dziś tzw. ,,Trzeźwym porankiem”. W okresie minionych pięciu dni zatrzymanych zostało aż 10 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pierwszego dnia działań ,,wpadło” dwóch kierujących. Kilka minut po godzinie 9.00 w Połańcu do kontroli drogowej zatrzymany został 37- latek z mercedesa. Badanie stanu trzeźwości wykazało wynik pozytywny. Mężczyzna miał blisko 0,45 promila. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w Osieku funkcjonariusze w białych czapkach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Właściciel niemieckiego auta w swoim organizmie miał blisko 0,75 promila.

W piątek w Wilkowej badanie stanu trzeźwości przysporzyło kłopotów 30-latkowi z forda. Ten bowiem kierował mając 0,4 promila.

W sobotę kolejnymi kierowcami, którzy wykazali się brakiem wyobrazi, ale też odpowiedzialności byli 29-latek z Audi, którego badanie wykazało wynik 0,6 promila, 40-latek z seata z wynikiem 0,32 promila, a także 26-latek z opla, z wynikiem ponad 0,45 promila.

W niedzielę w Połańcu na jednej z ulic, kilka minut po godzinie 9.30 do kontroli drogowej zatrzymana została 45-letnia kobieta kierująca pojazdem marki opel. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta wsiadła za kierownicę pojazdu mając 0,2 promila.

Zobacz także:
Wyłoniono nowego prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie

Poniedziałkowy trzeźwy poranek odnotował kolejnych trzech kierujących, którzy za kierownicę wsiąść nie powinni. Kwadrans przed godziną 6.00 w Łęgu do kontroli drogowej zatrzymany został 57-letni mężczyzna. Po przebadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on w swoim organizmie ponad 0,9 promila. Kilka minut przed 08.00 w tej samej miejscowości skontrolowani zostali 43-latka z audi oraz 21-latek z peugeota. Ta pierwsza w swoim organizmie miała blisko promil alkoholu, natomiast drugi tj. kierujący francuskim autem ponad promil.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na ,,podwójnym gazie” zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.