Bajkowa przygoda w Zakopanem - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Bajkowa przygoda w Zakopanem

0

Niezwykłą przygodę mogą przeżyć dzieci podczas ferii zimowych 2023 w stolicy polskich Tatr. Organizatorzy corocznego zimowiska jak zawsze przygotowali bogaty program, więc na młodych zdobywców gór czeka moc atrakcji.

Od 2008 roku tarnobrzeska Świetlica Środowiskowa – Socjoterapeutyczna przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie w Tarnobrzegu organizuje wypoczynek letni i zimowy u stóp najwyższych polskich gór.

Wyjazdy te od lat cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży tarnobrzeskich szkół, a szczególnie wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 – mówi kierownik świetlicy Barbara Urbaniak.

Malowniczy zakątek Polski, jakim są Tatry, to zimą magiczna kraina. Śnieg, sanki, łyżwy, a wszystko to w otoczeniu majestatycznych szczytów, pokrytych białą, puchową pierzynką. Taką zimę niekiedy dzieci widzą pierwszy raz w życiu.

W programie zimowiska przewidziano zwiedzanie z przewodnikiem ciekawych zakątków Zakopanego, wjazd kolejką PKL na Gubałówkę, kulig, wieczorki góralskie, śnieżne gry i zabawy na lodowisku oraz wodne szaleństwo w cieszących się ogromną popularnością Termach Chochołowskich. Nie zabraknie też wycieczek i konkursów z nagrodami.

Miałem przyjemność wizytować jedno z poprzednich zimowisk w Zakopanem i wiem, że oferta świetlicy przy kościele na Serbinowie jest rzetelna. Dzieci są znakomicie zaopiekowane, a program bardzo atrakcyjny. Jeżeli planujecie państwo wysłanie swoich pociech na zimowy wypoczynek, to zachęcam do rozważenia tej propozycji – mówi Paweł Paradowski, dyrektor SP 10 w Tarnobrzegu.

Uczestnicy zajęć na świetlicy mają zawsze pierwszeństwo w udziale w zimowisku czy kolonii. Niestety, nie jesteśmy w stanie zabrać wszystkich chętnych dzieciaków, a szkoda – mówi Barbara Urbaniak. – Dlatego warto pospieszyć się z zapisem, póki mamy jeszcze wolne miejsca. Zachęcam do przeżycia wspaniałej zimowej przygody. Dzieci wrócą zadowolone, zdrowe, wypoczęte i gotowe do dalszej nauki.

Zimowisko odbędzie się w dniach 23-29 stycznia 2023 roku, a zapisu można dokonać w Świetlicy Środowiskowej przy Kościele na Serbinowie od poniedziałku do piątku w godzinach 15-18. Serdecznie zapraszamy.

Wygraj wyjazd na zimowisko!

Redakcja „Tygodnika Nadwiślańskiego” wspólnie z Barbarą Urbaniak, kierownik Świetlicy Środowiskowej – Socjoterapeutycznej przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie w Tarnobrzegu, zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest tygodniowy wyjazd na zimowisko w Zakopanem o wartości 1250 zł.

Ferie tuż tuż, czas więc pomyśleć o zimowym wypoczynku dla naszych pociech! A nic tak dobrze się nie sprawdzi, jak wyjazd z rówieśnikami do iście magicznej krainy położonej u stóp najwyższych polskich gór. Kto by o takim nie marzył! Teraz to marzenie może spełnić każdy uczeń szkoły podstawowej w Tarnobrzegu, który weźmie udział w naszym konkursie.

Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Zima moimi oczami”. Liczymy na dzieła pełne dziecięcej kreatywności, uśmiechu i fantazji.

Autor pracy, którą wybierze jury, spędzi fantastyczny, pełen atrakcji tydzień w Zakopanem – od 23 do 29 stycznia 2023 r. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają zestawy upominków. Zdjęcia zwycięskich prac zostaną opublikowane w naszym czasopiśmie oraz na portalu tyna.info.pl.
Prace można przesłać lub dostarczyć osobiście do redakcji „Tygodnika Nadwiślańskiego”, ul. 1 Maja 4a, 39-400 Tarnobrzeg. Należy do nich dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na tyna.info.pl jako załącznik do informacji o konkursie. Na naszej stronie znajdziecie też regulamin zabawy.
Na prace konkursowe czekamy do 15 grudnia 2022 r.
Nazwiska zwycięzców podamy w świątecznym wydaniu „TN”, 22 grudnia. Tego dnia poinformujemy też o rozstrzygnięciu konkursu na naszym portalu.

Regulamin  

Zgoda dla rodziców – Zima moimi oczami

 

 

Zostaw odpowiedź