reklama
reklama
"Ballady i romanse" w Ogrodzie Saskim w Sandomierzu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

„Ballady i romanse” w Ogrodzie Saskim w Sandomierzu [zdjęcia]

0
1 z 9

W romantycznej scenerii Ogrodu Saskiego, naprzeciwko otwartej wczoraj oficjalnie po przebudowie Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbyło się sandomierskie Narodowe Czytanie.

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza czytało blisko 40 osób. Byli wśród nich włodarze miasta, przedstawiciele wielu sandomierskich instytucji, radni i nauczyciele. Większość wybranych utworów wieszcza zaprezentowano z podziałem na role. Niektóre, jak choćby „Romantyczność”, zostały przedstawione w wersji śpiewanej.

Grażyna Milarska, polonistka, koordynatorka sandomierskiej akcji podkreśliła, że po raz pierwszy Narodowe Czytanie poświęcone zostało poezji. – Czekałam na to 11 lat. Uważam bowiem, że do publicznego czytania najlepiej nadaje się liryka. Moim zdaniem ta poezja, którą dzisiaj prezentujemy, jest nam szczególnie potrzebna. Budzi te struny serca, o których zapominamy w codziennym pędzie za tym, co materialne, za tym, co widoczne. A przecież świat duchowy istnieje. Dlatego cieszę się, że jest okazja, by mówić o tym, co również dla Mickiewicza było najważniejsze – o miłości, uczuciach, zwątpieniach i wszystkich związanych z nimi emocjach – zaznaczyła Grażyna Milarska.

Każdy, kto przyszedł do Ogrodu Saskiego z własnym egzemplarzem „Ballad i romansów”, mógł go ostemplować okolicznościową pieczęcią.

1 z 9

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.